Utställningar

Våra Katters utställningar

SE*Lurvtrollets Alina

22 April-17 Björkstakatten Magdalena Kudra 12 Ex 2
23 April-17 Björkstakatten Zvezdan Memedov 12 Ex 1 BIV
13 Maj-17 Gestrica Kattklubb Charles Spijker 12 Ex 1 NOM
14 Maj-17 Gestrica Kattklubb Mats Askett 12 Ex 1 NOM
 29 Juli-17  Speedcat Eva Porat  11 Ex 2
 30 Juli-17  Speedcat Kristiina Rautio  11 Ex 2
19 Aug-17  Sundsvalls Kattklubb Anne Veland  11 Ex 1
20 Aug-17  Sundsvalls Kattklubb Christiano Sandon  11 Ex 1 NOM
1 Okt-17 Dalälvskatten Fabio Brambilla 11 Ex 2
21/10-17 Billingebygdens Kattklubb Philippe de Guerny Ventura 11 Ex 1
22/10-17 Billingebygdens Kattklubb Kristiina Rautio 9 CAC
11/11-17 Birka Kattklubb Pia Nyman 9 ***
11/11-17 Birka Kattklubb Lena Björkander 9 ***
6/1-18 Fräsets Kattklubb ??? 9 ***
7/1-18 Fräsets Kattklubb ??? 9 ***

S*Klintgården´s Anna Achmatova

26 Mars-16 Stockholms Kattklubb Stephane Henry 12 Ex 1
26 Mars-16 SW Helsinki Sandon Cristiano Federico 12 Ex 1
21 Maj-16 Gestrica Kattklubb Robert Lubrano 12 Ex 1, NOM
22 Maj-16 Gestrica Kattklubb Zvezdan Memedov 12 Ex 1, BIV, NOM
18 Juni-16 Uppsala Kattklubb Vladimir Isakov 12 Ex 2
19 Juni-16 Uppsala Kattklubb Eric Reijers 12 Ex 1, BIV, NOM
20 Aug-16 Sundsvalls Kattklubb Mats Askett 11 Ex 1, BIV, NOM
21 Aug-16 Sundsvalls Kattklubb Marteinn Tryggvason Tausen 11 Ex 1, BIV, NOM
3 Sept-16 Mellansvenska Kattklubben Glenn Sjöbom 11 Ex1, BIV, NOM
1 Okt-16 Dalälvskatten Jörgen Frithiof 9 CAC
2 Okt-16 Dalälvskatten Hannah Jensen 9 CAC
15 Okt-16 Hälsingekatten Aliosha Romero 9 CHAMPION!
10 Dec-16 Adelkatten, Norge  Boris Lupan 7 CACIB
11 Dec-16 Adelkatten, Norge  Kristina Rautio 7 CACIB
6 Jan-17 Fräset  Dorte Kaae 7 INT. CHAMPION!
18 Feb-17 Ringsted, Danmark  Alexey Schukin 5  CAGCIB
19 Feb-17 Ringsted, Danmark  Charles Spijker 5  CAGCIB

S*Klintgården´s Rosa Shanina

Datum Kattklubb Domare Klass Resultat
14 Juni – 14 Uppsala Kattklubb Mats Askett 12 Ex 1
15 Juni – 14 Uppsala Kattklubb Lena Björkander 12 Ex 1
19 Juli  – 14 Trondheim Kristiina Rautio 12 Ex 1
2 Aug  – 14 Medelpads Kattklubb Glenn Sjöbom 12 Ex 1, BIV, NOM
23 Aug  – 14 Järva Kattklubb Jörgen Frithiof 12 Ex 1, BIV, NOM
24 Aug  – 14 Järva Kattklubb Irene Eek Magnusson 12 Ex 1, BIV
5 Sept  – 14 Mellansvenska Kattklubben Anne Veland 12 Ex 1, NOM
27 Sept  – 14 Dalälvskatten Robert Lubrano 11 Ex 1
28 Sept  – 14 Dalälvskatten Åsa Hammarlund 11 Ex 1
15 Nov – 14 Hälsingekatten AnneGro Edström 11 Ex 1
16 Nov – 14 Hälsingekatten Åsa Hammarlund 11 Ex 1, BIV, NOM
3 Jan – 15 Fräsets Kattklubb Charles Spijker 9 Ex 2 (av 5)
4 Jan – 15 Fräsets Kattklubb Mats Askett 9 CAC, BIV
7 Feb – 15 Nerikes Kattklubb Annelie Persson 9 Ex 2 (av 4)
21 Feb – 15 Östkatten Anne Köhn 9 CAC
7 Mars – 15 Stockholms Kattklubb Annelie Persson 9  Ex 2
8 Mars – 15 Stockholms Kattklubb Veikko Saarela 9   Ex 2
13 Mars – 15 Riga  Martti Peltonen 9  CHAMPION!
14 Mars – 15 Riga  Alexey Schukin 7  CACIB
21 Maj- 16 Gestrica Kattklubb Zvezdan Memedov 7 CACIB
22 Maj- 16 Gestrica Kattklubb Lene Glem 7 Ex 2
18 Juni- 16 Uppsala Kattklubb Olga Sizova 7 Ex 2

S*Klintgården´s Sasha

Datum Kattklubb Domare Klass Resultat
12 April-2008 Skogkattklubben Birka Judit Zuurveld 12 Ex 1, BIV, NOM
12 April-2008 Skogkattklubben Birka Eva Porat Kull BIS! (1/4)
10 Maj-2008 Speedcat Fabrice Calmes 12 Ex 1, BIV, NOM
7 Juni-2008 Sundsvalls Kattklubb Stephe Bruin 12 Ex 1
8 Juni-2008 Sundsvalls Kattklubb Sirpa Lindelöf 12 Ex 1
13 Juli-2008 Järva Kattklubb Bjarne Wikström 11 Ex 1, BIV
9 Aug-2008 Kattklubben Klöset Charles Spijker 11 Ex 1, NOM
 2-2 i omröstning
10 Aug-2008 Kattklubben Klöset Pia Nyman 11 Ex 1, NOM
BEST IN SHOW!
30 Aug-2008 Scandinawian Winners Gianfranco Mantovani 11 Ex 1, BIV-T, NOM
2 röster i panel
18 Okt-2008 Speedcat Marie Westerlund 11 Ex 1, BIV
8 Nov-2008 Stockholms Kattklubb Olga Komissarova 9 CAC
9 Nov-2008 Stockholms Kattklubb Dorte Kaae 9 CAC
6 Dec-2008 Skogkattklubben Birka Jette Eva Madsen 9 Ex 3
7 Dec-2008 Skogkattklubben Birka Anne Köhn 9 Ex 2
13 Dec-2008 Adelkatten, Norge Laura Burani 9 CHAMPION
14 Dec-2008 Adelkatten, Norge Marie Westerlund 7 CACIB
3 Jan-2009 Ivrea-Italy Mario Ottino 7 CACIB
4 Jan-2009 Ivrea-Italy Albert Kurkowski 7 INTERNATIONELL CHAMPION
14 Mar-2009 Stockholms Kattklubb Geir Edvardsen 5 CAGCIB
15 Mar-2009 Stockholms Kattklubb Alexey Schukin 5 CAGCIB
5 April-2009 Västerås Kattklubb Annelie Persson 5 CAGCIB, BIV
18 April-2009 Klösets Kattklubb Lena Nordström 5 Ex 2
19 April-2009 Klösets Kattklubb Annelie Persson 5 Ex 2
23 Maj-2009 Hälsingekatten Ulrica Olsson 5 CAGCIB, BIV, NOM
24 Maj-2009 Hälsingekatten Nurith Pahl 5 CAGCIB
18 Juli-2009 Trondheim, Norge Anne Veland 5 Ex 2
19 Juli-2009 Trondheim, Norge Alexey Schukin 5 CAGCIB
13 Sept-2009 Gestrica Kattklubb Maud Olsén-Johansson 5 CAGCIB
19 Sept-2009 Scandinawian Winners Britta Busse 5 GRAND INTERNATIONELL CHAMPION
19 Juni-2010 Uppsala Kattklubb Eva Porat 3 CACE
19 Juni-2010 Uppsala Kattklubb Avelshona BIS!
20 Juni-2010 Uppsala Kattklubb Eric Reijers 3 CACE
20 Juni-2010 Uppsala Kattklubb Avelshona BIS!
3 Juli-2010 Värmlands Kattklubb Maud Olsén-Johansson 3 CACE
4 Juli-2010 Värmlands Kattklubb Eva Porat 3 CACE
28 Aug-2010 Gestrica Kattklubb Michael Edström 3 CACE, BIV
26 Sept-2010 Dalälvskatten Michael Edström 3 CACE, BIV, NOM
2 röster i panel
3 Okt-2010 Östkatten Hannah Jensen 3 CACE
13 Nov-2010 Norak Charles Spijker 3 CACE, NOM
14 Nov-2010 Norak Hannah Jensen 3 CACE
11 Dec-2010 Birka Dorte Kaae 3 CACE
12 Dec-2010 Birka Lee Selassa 3 SUPREME CHAMPION!
3 Sept-2011 Sundsvalls Kattklubb Aliosha Romero 1 HP
3 Sept-2011 Sundsvalls Kattklubb Avelshona 2:a
10 Sept-2011 Scandinawian Winners Marie Rihova 1 HP
2 Okt-2011 Dalälvskatten Anette Engvall 1 HP, BIV DVM –
Distinguished Variety Merit!
16 Juni-2012 Uppsala Kattklubb Charles Spijker 1 HP, BIV, NOM  Bästa Vuxen Hona i Sib Specialen och sedan BOX (2:a) Totalt efter sin dotter!
16 Juni-2012 Uppsala Kattklubb Avelshona 2:a
17 Juni-2012 Uppsala Kattklubb Avelshona BIS!
29 Sept-2012 Dalälvskatten Raymond Saetre 1 HP, BIV
30 Sept-2012 Dalälvskatten Åsa Hammarlund 1 HP
3 Nov-2012 Gestrica Kattklubb Maud Olsen Johansson 1 HP
3 Feb-13 Nerikes Kattklubb Lena Björkander 1 HP
31 Mars-13 Stockholms Kattklubb Gerardo Fraga Guzman 1 HP
11 Maj-13 Uppsala Kattklubb Maud Olsen Johansson 1 HP, NOM
12 Maj-13 Uppsala Kattklubb Sebastian Pruchniak 1 HP, NOM
26 Maj-13 Hälsingekatten Mats Askett 1 HP, BIV
6 Juli-13 Gestrica Kattklubb Mats Askett 1 HP, BIV, NOM
8 Mars – 14 Stockholms Kattklubb Michael Edström 10 CAP
9 Mars – 14 Stockholms Kattklubb Glenn Sjöbom 10 CAP
5 April – 14 Björkstakatten Eva Porat 10 PREMIER!, NOM
6 April – 14 Björkstakatten Maud Olsen Johansson 8 CAPIB, NOM
BEST IN SHOW!
26 April – 14 Sundsvalls Kattklubb Charles Spijker 8 CAPIB, NOM
BEST IN SHOW!
24 Maj – 14 Norak Tellervo Kass 8 INTERNATIONELL PREMIER!
25 Maj – 14 Norak Mira Fonsén 6 CAGPIB
14 Juni  – 14 Uppsala Kattklubb Mats Askett 6 CAGPIB, BIV
BEST IN SHOW!
15 Juni  – 14 Uppsala Kattklubb Lena Björkander 6 CAGPIB, BIV
BEST IN SHOW!
19 Juli  – 14 Trondheim Kristiina Rautio 6 CAGPIB
2 Aug – 14 Medelpads Kattklubb Glenn Sjöbom 6 CAGPIB, NOM
23 Aug – 14 Järva Kattklubb Jörgen Frithiof 6 CAGPIB
24 Aug – 14 Järva Kattklubb Irene Eek Magnusson 6 CAGPIB, BIV, NOM
6 Sept – 14 Mellansvenska Kattklubben Anne Veland 6 GRAND INTERNATIONELL PREMIER!
15 Nov – 14 Hälsingekatten AnneGro Edström 4 CAPS
16 Nov – 14 Hälsingekatten Åsa Hammarlund 4 CAPS, BIV, NOM
3 Jan – 15 Fräsets Kattklubb Charles Spijker 4 CAPS, NOM
4 Jan – 15 Fräsets Kattklubb Mats Askett 4 CAPS, NOM
7 Feb  – 15 Nerikes Kattklubb Annelie Persson 4 CAPS
7 Feb  – 15 Nerikes Kattklubb Linda Sviska 15 a 2:a av 7
21 Feb  – 15 Östkatten Anne Köhn 4 CAPS, BIV, NOM
BEST IN SHOW!
21 Feb  – 15 Östkatten Marie Westerlund 15 a 4:a av 5
7 Mars  – 15 Stockholms Kattklubb Annelie Persson 4  CAPS
7 Mars  – 15 Stockholms Kattklubb Annelie Persson 15 a 1:a Totalt
BIS!
8 Mars  – 15 Stockholms Kattklubb Veikko Saarela 4  CAPS
8 Mars  – 15 Stockholms Kattklubb Luigi Comorio 15 a  2:a av 3
13 Mars  – 15 Riga  Martti Peltonen 4  CAPS, NOM
14 Mars  – 15 Riga  Alexey Schukin 4  CAPS, NOM
BEST IN SHOW!
4-5 April- 15 SW Göteborg  Hannah Jensen 4  SUPREME PREMIER!
BIV, NOM
16 Maj- 15 Gestrica Kattklubb Glenn Sjöbom 2 HP, BIV, NOM!
BEST IN SHOW!
16 Maj- 15 Gestrica Kattklubb Maud Olsen 15 a 1:a Totalt
BIS!
17 Maj- 15 Gestrica Kattklubb Maud Olsen 2 HP, BIV, NOM!
17 Maj- 15 Gestrica Kattklubb Bertil Johansson 15 a 3:a av 5
27 Juni- 15 Calmare Kattklubb Yan Roca-Folch 2 HP, NOM!
27 Juni- 15 Calmare Kattklubb Veikko Saarela 15 a 2:a (4:a)
28 Juni- 15 Calmare Kattklubb Karl Preiss 2 HP, NOM!
28 Juni- 15 Calmare Kattklubb Anne-Gro Edström 15 a 1:a Totalt
BIS!
2 Aug- 15 Speedcat Michael Edström 2 HP, BIV, NOM
BEST IN SHOW!
2 Aug- 15 Speedcat Malin Sundqvist 15 a 2:a Hona
 
22 Aug- 15 Järva Kattklubb Jörgen Frithiof 2 HP
22 Aug- 15 Järva Kattklubb Jörgen Frithiof 15 a 1:a Hona
23 Aug- 15 Järva Kattklubb Hanna Jensen 2 HP
23 Aug- 15 Järva Kattklubb Mats Askett 15 a 2:a Hona / 5
5 Sept- 15 Mellansvenska Kattklubben Eva Porat 2 HP,BIV
5 Sept- 15 Mellansvenska Kattklubben Jaana Jyrkinen 15 a 2:a Hona
26 Sept- 15 Dalälvskatten Åsa Hammarlund 2 HP,BIV, NOM
BEST IN SHOW!  7/8 röster!
Distinguished Show Merit
26 Sept- 15 Dalälvskatten Marie Westerlund 15 a 1:a BEST IN SHOW
 
27 Sept- 15 Dalälvskatten Stéphanie Serraï 2 HP,BIV, NOM
27 Sept- 15 Dalälvskatten Alessandro Ghibaudo 15 a 1:a BEST IN SHOW
24 Okt-15 WW 15 Malmö Lene Glem 2 HP,BIV, NOM
31 Okt-15 Alfakatten Glenn Sjöbom 2 HP
31 Okt-15 Alfakatten Karl Preiss 15 a 3/10
14 Nov-15 Hälsingekatten Malin Sundqvist 2 HP,BIV, NOM
14 Nov-15 Hälsingekatten Kristiina Rautio 15 a Bästa Hona
15 Nov-15 Hälsingekatten Alexey Shchukin 2 HP,BIV, NOM
15 Nov-15 Hälsingekatten Michael Edström 15 a Bästa Hona
5 Dec-15 Ädelkatten Irene Ek 2 HP,NOM
5 Dec-15 Ädelkatten Gianfranco Mantovani 15 a 2a
6 Dec-15 Ädelkatten Hanna Jensen 2 HP,NOM
6 Dec-15 Ädelkatten Dorte Kae 15 a 2a
23 Jan-16 Nerike Dominika Halicka 2 HP,NOM
23 Jan-16 Nerike Alexey Schukin 15a 3a
27 Feb-16 Fräset Jaana Jyrkinen 2 HP
27 Feb-16 Fräset Åsa Hammarlund 15a 3a
26 Mars-16 Stockholms Kattklubb Luigi Comorio 2 HP, BIV
26 Mars-16 Stockholms Kattklubb Jörgen Billing 15a 2:a
21 Maj-16 Gestrica Kattklubb Zvezdan Memedov 2 HP, BIV, NOM
21 Maj-16 Gestrica Kattklubb Lene Glem 15a 2:a
22 Maj-16 Gestrica Kattklubb Lene Glem 2 HP, BIV, NOM
22 Maj-16 Gestrica Kattklubb Jörgen Frithiof 15a 2:a
18 Juni-16 Uppsala Kattklubb Olga Sizova 2 HP, BIV, NOM,  BEST IN SHOW!
(40 st NOM)
18 Juni-16 Uppsala Kattklubb Mats Askett 15a 1:a  BEST IN SHOW!
19 Juni-16 Uppsala Kattklubb Mats Askett: 2 HP, BIV, NOM,  BEST IN SHOW!
19 Juni-16 UppsalaKattklubb Henry Hornell 15a 1:a Hona
20 Aug-16 Sundsvalls Kattklubb Christiano Frederico Sandon 2 HP, BIV, NOM

20 Aug-16 Sundsvalls Kattklubb Glenn Sjöbom 15a 1:a Hona
21 Aug-16 Sundsvalls Kattklubb Mats Askett 2 HP, BIV, NOM
21 Aug-16 Sundsvalls Kattklubb Christiano Frederico Sandon 15a 1:a Hona
3 Sep-16 Mellansvenska Kattklubben Eva Porat 2 HP
3 Sep-16 Mellansvenska Kattklubben Eva Porat 15a 2:a Hona
1 Okt-16 Dalälvskatten Diana Di Natale 2 HP, BIV
1 Okt-16 Dalälvskatten Malin Sundqvist 15a 2:a Hona
2 Okt-16 Dalälvskatten Annika Berner 2 HP
2 Okt-16 Dalälvskatten Hannah Jensen 15a 2:a Hona
15 Okt-16 Hälsingekatten Satu Hämäläinen 2 HP, BIV
15 Okt-16 Hälsingekatten Martin Kabina 15a 2:a Hona
 18 Feb-17  Ringsted, Danmark  Alexey Schukin  2  HP, NOM
  18 Feb-17  Ringsted, Danmark Alexey Schukin  15a  1:a BEST IN SHOW!
 19 Feb-17  Ringsted, Danmark Thea Friscovec  2  HP
  12 Mars-17  Stockholms Kattklubb Luigi Comorio  15a  1:a BEST IN SHOW!
 12 Mars-17  Stockholms Kattklubb Christiano Sandon  2  HP, NOM
  19 Feb-17  Ringsted, Danmark Thea Friscovec  15a  1:a BEST IN SHOW!
 22 April-17  Björkstakatten Umeå Veikko Sarela  15a 2:a
 22 April-17  Björkstakatten Umeå Magdalena Kudra  2 HP, BIV, NOM
BEST IN SHOW!
 23 April-17  Björkstakatten Umeå Magdalena Kudra  15a  1:a BEST IN SHOW!
23 April-17  Björkstakatten Umeå Zvezdan Memedov  2 HP, BIV, NOM
BEST IN SHOW!
  13 Maj-17  Gestrica Kattklubb Klubbmästerskap  GEK  1:a BÄSTA KLUBBKATT!
  13 Maj-17  Gestrica Kattklubb Alexey Schukin  15a  1:a BEST IN SHOW!
  13 Maj-17  Gestrica Kattklubb Charles Spijker  2 HP, BIV, NOM
BEST IN SHOW! (Alla röster)
  14 Maj-17  Gestrica Kattklubb Irene Eek  15a  1:a BEST IN SHOW!
  14 Maj-17  Gestrica Kattklubb Mats Askett  2 HP, BIV, NOM
BEST IN SHOW! (Alla röster)
 17 Juni-17  Uppsala Kattklubb Henry Hornell  15a 1:a Hona
 17 Juni-17  Uppsala Kattklubb Dorte Kaae  2 HP, BIV, NOM 
BEST IN SHOW!
 18 Juni-17  Uppsala Kattklubb Annika Billing  15a BIS
 18 Juni-17  Uppsala Kattklubb Donatella Mastrangelo  2 HP, BIV, NOM 
BEST IN SHOW!
 29 Juli-17  Speedcat Vladimir Isakov  15a  1:a BEST IN SHOW!
 29 Juli-17  Speedcat Eva Porat  2 HP, BIV, NOM  (45 st BIV)
 30 Juli-17  Speedcat Henry Hornell  15a 1a Hona
 30 Juli-17  Speedcat Kristiina Rautio  2 HP, BIV, NOM 
 19 Aug-17  Sundsvalls Kattklubb Anne Veland  2 HP, NOM 
 19 Aug-17  Sundsvalls Kattklubb Glenn Sjöbom  15a 1:a BEST IN SHOW!
 20 Aug-17  Sundsvalls Kattklubb Christiano Sandon  2 HP, NOM  (55 st NOM)
 20 Aug-17  Sundsvalls Kattklubb Hannah Jensen  15a 1:a BEST IN SHOW!
 16 Sept-17  Norrskenskatten Nurit Pahl  2 HP, BIV, NOM
BEST IN SHOW!
 16 Sept-17  Norrskenskatten Anna Wilczek  15a 1:a BEST IN SHOW!
 17 Sept-17  Norrskenskatten Anne-Gro Edström  2 HP, NOM
BEST IN SHOW! (20BIS)
 17 Sept-17  Norrskenskatten Pia Nyman  15a 1:a BEST IN SHOW!
1 Okt-17 Dalälvskatten Fabio Brambilla 2 HP, BIV, NOM
BEST IN SHOW!
1 Okt-17 Dalälvskatten Geir Edvardsen 15a   1:a BEST IN SHOW!
21/10-17 Billingebygdens Kattklubb Philippe de Guerny Ventura 2 HP,  NOM
BEST IN SHOW!
21/10-17 Billingebygdens Kattklubb Kristiina Rautio 15a  1:a BEST IN SHOW!
22/10-17 Billingebygdens Kattklubb Kristiina Rautio 2 HP
22/10-17 Billingebygdens Kattklubb Yan Roca-Folch 15a  1:a BEST IN SHOW!
11/11-17 Birka Kattklubb Pia Nyman 2  ???
11/11-17 Birka Kattklubb Lena Björkander 2  ???
6/1-18 Fräsets Kattklubb ??? 2  ???
6/1-18 Fräsets Kattklubb ??? 15b  ???
7/1-18 Fräsets Kattklubb ??? 2  ???
7/1-18 Fräsets Kattklubb ??? 15b  ???

Rada

Datum Kattklubb Domare        Klass Resultat
 14 April-07 Hälsingekatten Henry Hornell 12 Ex 1
22 April-07 Västerås Kattklubb Raymond Saetre 12 Ex 1
5 Maj-07 Top Cat Lili Anciau 12 Ex 1, BIV
2-3 Juni-07 Scandinawian Winner, Örebro  Hannah Jensen 12 Ex 1, NOM
 30 Juni-07 Värmlands Kattklubb Charles Spijker 11 Ex 1, NOM
1 Juli-07 Värmlands Kattklubb Jörgen Frithiof 11 Ex 1
14 Juli-07 Speedcat Jannick Renault 11 Ex 1, BIV, NOM
22 Sept-07 Medelpads Kattklubb Eiwor Andersson 11 Ex 1
13 Okt-07  Dalälvskatten Steph Bruin 11 Ex 1
14 Okt-07  Dalälvskatten Dorte Kaae 11 Ex 1
10 Nov-07 Stockholms Kattklubb  Geir Edvardsen 9 CAC, NOM
11 Nov-07 Stockholms Kattklubb Pia Nyman 9 CAC
1 Dec-07 Ädelkatten, Kungälv        Olga Sizova 9 CHAMPION!
2 Dec-07 Ädelkatten, Kungälv      Annelie Persson 7 CACIB, NOM
BEST IN SHOW!
8 Dec-07 Norak Raymond Saetre  7 CACIB
9 Dec-07 Norak Anne Veland  7 INTERNATIONELL CHAMPION!
 19 Jan-08  Sourok, Finland  Jette Eva Madsen 5 Ex 1 %
 20 Jan-08  Sourok, Finland  Maud Olsen 5 CAGCIB, NOM
3 Feb-08  Järva Kattklubb  Sirpa Lindelöf 5 CAGCIB
24 Feb-08  Östkatten  Hannah Jensen 5 CAGCIB, NOM
22 Mars-08  Stockholms Kattklubb  Maud Olsen 5 CAGCIB, BIV,NOM
23 Mars-08  Stockholms Kattklubb Anne Köhn 5 CAGCIB, BIV,NOM
12 April-08  Skogkattklubben Birka Vesna Riznar-Restic 5 CAGCIB
7 Juni-08  Sundsvalls Kattklubb Stephe Bruin 5 CAGCIB
8 Juni-08  Sundsvalls Kattklubb Alva Uddin 5 GRAND INTERNATIONELL CHAMPION! NOM
9 Aug-08  Kattklubben Klöset Charles Spijker 3 CACE
10 Aug-08  Kattklubben Klöset Pia Nyman 3 CACE
30 Aug-08  Scandinawian Winners Judith Zuurveld 3 CACE
3 Jan-09  Ivrea, Italy Luigi Comorio 3 CACS
4 Jan-09  Ivrea, Italy Mario Ottino 3 CACS
30 Jan-10 Nerikes Kattklubb Anne Köhn 3 CACS, NOM
13 Mars-10  Stockholms Kattklubb Åsa Hammarlund 3 CACS, NOM
14 Mars-10  Stockholms Kattklubb  Maud Olsen 3 CACS, BIV, NOM
3 April-10  Birka Kattklubb  Aase Nissen 3 SUPREME CHAMPION! NOM
4 April-10  Birka Kattklubb  Anne Köhn 1 HP,   NOM
BEST IN SHOW!
1 Maj-10  Lirak  Minna Krogh 1 HP,  BIV
2 Maj-10  Lirak Alexey Schukin 1 HP
5 Mars-11  Gestrica Kattklubb Martti Peltonen 10 CAP, NOM
6 Mars-11  Gestrica Kattklubb Åsa Hammarlund 10 CAP, NOM
26 Mars-11  Stockholms Kattklubb Hannah Jensen 10 PREMIER, NOM
27 Mars-11  Stockholms Kattklubb Geir Edvardsen 8 CAPIB, NOM
17 April-11  Västerås Kattklubb Marek Chadej 8 CAPIB, NOM
7 Maj -11 Lirak, Norge Karl Preiss 8 INTERNATIONELL PREMIER!
8  Maj -11 Lirak, Norge Dietmar Sagurski 6 CAGPIB
21 Maj-11 Hälsingekatten Maud Olsén-Johansson 6 CAGPIB, NOM
22 Maj-11 Hälsingekatten Kristiina Rautio 6 CAGPIB
11 Juni-11 Speedcat Mario Ottino 6 CAGPIB, NOM
12 Juni-11 Speedcat Henry Hornell 6 CAGPIB, NOM
9 Juli-11 Katteklubben Midt-Norge Karina Bjuran 6 CAGPIB, NOM
10 Juli-11 Katteklubben Midt-Norge Vesna Riznar Resetic 6 CAGPIB
10 Sept-11 Scandinawian Winners Karina Bjuran 6 GRAND INTERNATIONELL PREMIER, NOM
17 Sept-11 Mellansvenska Kattklubben Marjatta Koskenkangas 4 CAPE, NOM
19 Nov-11 Järva Kattklubb Maud Olsén-Johansson 4 CAPE, NOM
2:a Bäst i Ras
20 Nov-11 Järva Kattklubb Jörgen Frithiof 4 CAPE, NOM
2:a Bäst i Ras
10 Mars-12 Katteklubben – Danmark Annette Sjödin 4 Ex 1 %
10 Mars-12 Darak – Danmark Alfred Wittich 4 CAPE, NOM
10 Mars-12 Racekatten – Danmark Lone Lund 4 CAPE, NOM
31 Mars-12 Stockholms Kattklubb Luigi Comorio 4 CAPE, NOM
BEST IN SHOW!
5 Maj-12 Lirak Berta Nemcová 4 CAPE, NOM
6 Maj-12 Lirak Francoise Milcent-Dubois 4 CAPE
16 Juni-12 Uppsala Kattklubb Lene Glem 4 SUPREME PREMIER!  NOM till sib specialens egna panel.
29 Okt-12 Dalälvskatten Aliosha Romero 2 HP, NOM
30 Okt-12 Dalälvskatten Jörgen Fritihof 2 HP, NOM
3 Nov-12 Gestrica Kattklubb Hannah Jensen 2 HP, NOM
BÄSTA KLUBBKATT I GESTRICA KATTKLUBB!
20 Jan-13 Järva Kattklubb Geir Edvardsen 2 HP, NOM
BEST IN SHOW!
3 Feb-13 Nerikes Kattklubb Magdalena Kudra 2 HP
31 Mars-13 Stockholms Kattklubb Robert Lubrano 2 HP
4 Maj-13 Lirak Maud Olsen Johansson 2 HP, NOM
5 Maj-13 Lirak Donatella Mastrangelo 2 HP
6 Juli-13 Gestrica Kattklubb Anne Köhn 2 HP, NOM
BEST IN SHOW!
14-15 Sept 2013 Scandinawian Winners Anette Sjödin 2 HP
26-27 Okt 2013 World Winner Aalborg, Denmark Andreas Woelm 2 HP
16 Nov 2013 Birka Kattklubb Karl-Christian Gulsett 2 HP
5 April-14 Björkstakatten Maud Olsen Johansson 2 HP, NOM
5 April-14 Björkstakatten Maud Olsen Johansson 15 a 1:a, BIS!
6 April-14 Björkstakatten Lene Glem 2 HP, NOM
6 April-14 Björkstakatten Eva Porat 15 a 1:a
14 Juni -14 Uppsala Kattklubb Lena Björkander 2 HP, BIV, NOM
2 Aug-14 Medelpads Kattklubb Henry Hornell 2 HP
2 Aug-14 Medelpads Kattklubb Glenn Sjöbom 15 a 1:a
23 Aug -14 Järva Kattklubb Britt-Maria Pedersen 2 HP
24 Aug -14 Järva Kattklubb Lene Glem 2 HP
6 Sept -14 Mellansvenska Kattklubben Aliosha Romero 2 HP
6 Sept -14 Mellansvenska Kattklubben Anne Veland 15 a 5:a av 11
27 Sept -14 Dalälvskatten Zvezdan Memedov 2 HP, NOM
27 Sept -14 Dalälvskatten Luigi Comorio 15 a 3:a
28 Sept -14 Dalälvskatten Lena Björkander 2 HP, NOM
28 Sept -14 Dalälvskatten Glenn Sjöbom 15 a 2:a
15 Nov-14 Hälsingekatten Åsa Hammarlund 2 HP, NOM
(45 st NOM)
16 Nov-14 Hälsingekatten Lene Glem 2 HP